لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73538 شناسه خبر: 73538

وعده ۵ استاندار برای تکمیل مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه‌اشرفیه

وعده ۵ استاندار برای تکمیل مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه، درخواست مردم آستانه برای حل مشکل فاضلاب و فرسودگی سیستم آب‌رسانی آستانه‌اشرفیه ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسه بررسی آب شرب شهرستان آستانه‌اشرفیه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ معاون وزیر نیرو امشب در جلسه بررسی آب شرب شهرستان آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات اداره آبفا این شهرستان با بیان اینکه مهمترین هدف دولت‌ها در انقلاب اسلامی جلب رضایت مردم است، اظهار کرد: باید در هر حوزه‌ای عملکرد دولت‌ها را مرور کرده و به یک جمع‌بندی برسیم و باید برای حل مشکل مردم تمام تلاش را انجام دهیم.

وی بهره‌مندی صددرصدی روستاهای آستانه‌اشرفیه از آب را یک افتخار برای کشور دانست و گفت: با تلاش دولت صد در صد روستاهای این شهرستان دارای آب آشامیدنی هستند که می‌توان بزرگ‌ترین افتخار دولت را این امر دانست.

حمیدرضا جانباز با اذعان به اینکه درگذشته اعتبار از محل ردیف اعتبار متمرکز ملی در حوزه آب روستایی صفر بود، تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و کمک مجلس توانستم از این ردیف بودجه‌ای را دریافت کنیم که ۳۰۰ میلیارد تومان در استان گیلان به آب روستایی اختصاص‌یافته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به جایگاه گیلان در حوزه ردیف اعتبار ملی افزود: بر اساس آخرین آمار، استان گیلان در بین استان‌های کشور دارای جایگاه پنجم بوده و این امر نشان‌دهنده اهمیت استان گیلان است.

وی آب را مهمترین نیاز مناطق محروم عنوان کرد و گفت: باید برای تأمین آب آشامیدنی در روستاها تلاش کرد به‌طوری‌که تاکنون توانستیم بسیاری از روستاهای کشور را از آب آشامیدنی بهره‌مند کنیم.

معاون وزیر نیرو با تأکید بر تلاش مسؤولین برای آب‌رسانی به روستاهای گیلان بیان کرد: بر اساس شاخص‌های سازمان جهانی بهداشت، از هر ۴۰۰ متر باید مردم از آب آشامیدنی بهره‌مند شوند و با توجه به این شاخصه بیش از ۹۶ درصد روستاهای گیلان دارای آب شرب باکیفیت هستند.

جانباز با بیان اینکه برای حل مشکل فاضلاب آستانه‌اشرفیه باید اعتبار اختصاص داده‌شده تأمین شود، خاطرنشان کرد: در این خصوص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده بود که صفر درصد آن تأمین شد و برای حل مشکل فاضلاب آستانه‌اشرفیه مقرر شد از محل اعتبار متمرکز ملی اعتبار آن پرداخت‌شده تا مشکلش حل شو‌د.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اذعان به اینکه در حوزه آب روستایی آستانه‌اشرفیه تصمیم بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است، افزود: کشور به دلیل تحریم در شرایط اقتصادی سختی به سر برده و باید از بخش خصوصی نهایت استفاده را برد که در سال ۹۳ مقرر شد برای حل مشکل آب روستایی آستانه‌اشرفیه از بخش خصوصی استفاده شود که خوشبختانه این پروژه با موفقیت اجرایی شد.

وعده ۵ استاندار برای تکمیل مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه اشرفیه

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نیز در این جلسه با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه لایق ارائه بهترین خدمات آب‌رسانی برای مردم است، اظهار کرد: مردم این شهرستان در همه عرصه‌های انقلاب حضوری فعال داشته و‌ لایق ارائه بهترین خدمات در حوزه‌های مختلف است.

وی با اشاره به لازمه درست اجرایی شدن مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه‌اشرفیه گفت: ساخت و تکمیل این مخزن بسیار برای مردم این شهرستان دارای اهمیت است زیرا بسیاری از مناطق را آب‌رسانی می‌کند ولی اگر رینگ دور آن و منبع هوایی ۶۰۰ مترمکعبی آن اجرایی نشود نمی‌توان به‌درستی از این مخزن استفاده کرد.

محمدحسین قربانی با درخواست از دولت برای تکمیل مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی افزود: تاکنون پنج استاندار در گیلان برای تکمیل این پروژه قول داده انجام دهند ولی موفق به انجام آن نشده‌اند لذا از مسؤولین درخواست دارم برای تکمیل این پروژه نهایت تلاش خود را انجام داده و اعتبار لازم را به این طرح اختصاص دهند.

وی با اشاره به مشکلات فاضلاب آستانه‌اشرفیه بیان کرد: آستانه‌اشرفیه به لحاظ جغرافیایی دارای پستی بوده و این مهمترین عامل مشکل فاضلاب در آستانه‌اشرفیه است که باید برای ایجاد تصفیه‌خانه در این شهرستان تلاش شود.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اعتبار اختصاص داده‌شده برای ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب تاکنون محقق نشده است، تصریح کرد: برای ایجاد این تصفیه‌خانه در دوره ششم مجلس، اعتباری اختصاص داده شد که تاکنون کمتر از ۱۳ درصد آن پرداخت‌شده است.

قربانی با اذعان به اینکه سایت شهید خوش‌سیرت تنها ۱۰ درصد از آب آستانه را تأمین می‌کند، گفت: لوله‌های ۸۰ که در این سایت استفاده می‌شود از وسط مزارع عبور کرده و مانع برداشت برنج می‌شود که برای حل این مشکل تدابیر لازم اندیشیده شده است.

مهمترین درخواست مردم آستانه بحث فاضلاب است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه مه‌ترین درخواست مردم این شهرستان بحث فاضلاب است، اظهار کرد: آستانه‌اشرفیه دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه آبی است ولی به دلایلی سال‌ها با مشکل آب‌رسانی مواجه بوده و باید برای حل آن مشکلاتی اندیشیده شود.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده در این شهرستان برای حل مشکل فاضلاب گفت: علیرغم تلاش بسیار زیاد مسؤولین این شهرستان برای حل مشکل فاضلاب، متأسفانه تاکنون این مشکل حل‌نشده است.

علی اوسط اکبری مقدم لازمه حل مشکلات در حوزه‌های مختلف را استفاده از بخش خصوصی دانست و افزود: همه پروژه‌ها را نمی‌توان با استفاده از منابع دولتی حل کرد و با توجه به ظرفیت‌های موجود باید نهایت استفاده را از بخش خصوصی کنیم.

وی با اشاره به وضعیت پروژه مخزن ۱۰ هزار تنی آستانه‌اشرفیه بیان کرد: مخزن ۱۰ هزار تنی خدمتی بزرگ به مردم این شهرستان است زیرا باعث آب‌رسانی گسترده شده و تاکنون پیشرفت ۸۱ درصدی داشته و برای تکمیل به ۶ میلیارد بودجه نیازمند است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به میزان اعتبار اختصاص داده‌شده به شهرستان آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای اهمیت بسیار زیادی برای استان گیلان بوده و به همین دلیل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل آب به این شهرستان اختصاص‌یافته است.

فرسودگی سیستم آب‌رسانی آستانه‌اشرفیه

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه در مسئله فاضلاب با مسائل حقوقی مواجهیم، اظهار کرد: تنها رودخانه شهرستان با مشکل زیست‌محیطی و فاضلاب مواجه بوده و به چالشی جدی میان اداره محیط‌زیست و اداره آبفا تبدیل‌شده که خوشبختانه حل‌شده است.

وی با اشاره به فرسودگی سیستم آب‌رسانی آستانه‌اشرفیه گفت: آستانه‌اشرفیه خیلی زود جزو شهرهای سبز به لحاظ آب‌رسانی معرفی شد و هم‌اکنون بیش از ۴۰ درصد آب شهرستان برای آشامیدن باید تصفیه شود.

رحیم حیدری گلرودباری با اذعان به اینکه در حوزه آب روستایی با کمبود منابع مواجه هستیم، تصریح کرد: برای حل مشکل آب روستایی تدابیر بسیار خوبی اندیشیده شده است ولی در بعضی از مواقع با کمبود منابع مواجه بوده و باید برای حل آن تلاش شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2