لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73532 شناسه خبر: 73532

هشدار: ۲۵۰ میلیون کودک و نوجوان «چاق» هستند

یک گزارش جدید پیش‌بینی می‌کند جهان تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۵۰ میلیون کودک چاق داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از دیلی‌میل، یک گزارش جدید پیش‌بینی می‌کند جهان تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۵۰ میلیون کودک چاق داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود چین در سال ۲۰۳۰، بیش از ۶۱.۹ میلیون کودک ۵ تا ۱۹ ساله چاق داشته باشد؛ این رقم از چاقی۳۴.۵ میلیون نفر بیشتر از هند است که با ۲۷.۴ میلیون نفر  دچار چاقی در جایگاه دوم قرار دارد.

ایالات متحده با داشتن بیش از ۱۶.۹ میلیون شهروند چاق سومین کشور جهان در نرخ چاقی است؛ انگلیس با ۱.۳ میلیون نفر چاق نیز در جایگاه سی‌ششمین جهان قرار دارد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط متخصصان، تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۲۵۰ میلیون کودک و نوجوان چاق خواهند بود.

فدراسیون جهانی چاقی (WOF) خطر ابتلای ۱۹۱ کشور جهان به مشکل اساسی چاقی کودکان را در طی یک دهه آینده محاسبه کرده و هشدار داده است که اگر دولت‌ها اقدامات جدی ترتیب ندهند مشکلات بسیاری نظیر دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی  کشورها را فرا می‌گیرد..

پیش بینی می شود که چین در طی یک دهه، ۶۱٫۹ میلیون کودک چاق در رده سنی ۵ تا ۱۹ سال داشته باشد که به این منظور است، چین طی این مدت به میزان قابل توجهی تحت تأثیر چاقی قرار خواهد گرفت.

فدراسیون جهانی چاقی محاسبه کرده است که تا سال ۲۰۳۰، ۴۲ کشور بیش از یک میلیون کودک چاق دارند. چین قرار است بیشترین  نرخ چاقی را داشته باشد و پس از آن هند با ۲۷٫۴ میلیون نفر در رتبه بعدی قرار دارد.

دسترسی آسان به فست فود، افزایش صرف کردن وقت با وسایل هوشمند نظیر تلفن هوشمند و تبلت و عدم تحرک مقصر چاقی در سراسر جهان شناخته شده‌اند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، در ایالات متحده تقریباً یک نفر از هر ۵ (۱۸٫۵ درصد) نفر دو تا ۱۹ ساله به طور خطرناکی اضافه وزن دارند.

کودکان چاق در معرض فشار خون بالا، کلسترول بالا، مشکلات تنفسی، مشکلات استخوانی و مفاصل و حتی دیابت نوع ۲ هستند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2