لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73481 شناسه خبر: 73481

اعزام کاروان کمک های مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر به نجف اشرف

کاروان کمک های اهدایی مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در قالب موکب مردمی حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) به کشور عراق (نجف اشرف) اعزام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ در آیین اعزام این کاروان که پیش از ظهر امروز حرکت خود را از مقابل آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) به مقصد نجف اشرف آغاز کرد، فرماندار، امام جمعه و جمعی از رئسای ادارات، مسئولان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

رئیس ستاد اربعین شهرستان آستانه اشرفیه، در حاشیه این مراسم با بیان اینکه موکب حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه بکی از بهترین موکب های اربعین در کشور عراق است، اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب هایی که کار خدمات رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین علیه السلام را در اربعین حسینی انجام میدهند امروز به یک ظرفیت تبدیل شده اند که هم در بعد خارجی و هم در بعد داخلی منشا آثار خوبی هستند.

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به کمک های موکب حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) به مردم سیل زده کشور گفت: در حوادثی سیل اخیر در مناطق شمال و غرب کشور ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آستانه اشرفیه و موکب مردمی حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) با تمام توان خود در این مناطق حضور داشت تا بتوانند ضمن کمک و خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان، آن ها از این بحران خارج نمایند.

وی با بیان اینکه مردم همواره به موکب‌های اربعین کمک بسیار زیادی انجام داده‌اند، تصریح کرد: علارغم اینکه ما در سال گذشته انواع و اقسام بلاهای طبیعی را در کشور داشتیم اما مردم به همه این موارد کمک کردند و امروز باز می بینیم که الحمدلله با همه دشواری ها کمک های شایانی رو به موکب حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) نموده اند.

رئیس ستاد اربعین شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید بر تلاش استکبار برای از بین بردن وحدت مسلمانان افزود: متأسفانه استکبار جهانی و وهابی های ملعون در صدد ایجاد تفرقه در بین مردم مسلمان عراق هستند و به این طریق می خواهند به محور مقاومت آسیب برسانند که الحمدالله این موضوع کنترل شده است.

حیدری اربعین را یک فرهنگ و نماد صلح معرفی کرد و گفت: امروز اربعین حسینی به یک فرهنگ و مانور قدرت صلح طلب نیروهای شیعه جهان تبدیل شده است و به واسطه این معنویت، اهل سنت و سایر ادیان نیز به این راهپیمایی بزرگ کمک می کنند.

پوشش روزانه حدود ۱۲ هزار نفر از زائران توسط موکب حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در حاشیه اعزام این کاروان اظهار کرد: با اعزام این کاروان بیش از ۵۰ قلم کالا از کمک‌های مردم متدین شهرستان آستانه‌اشرفیه توسط سه دستگاه کامیون، یک تریلی و یک کامیون سردخانه به نجف اشرف ارسال می‌شود.

محمد رمضانی ارزش ریالی این کمک‌ها را چهار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برنج، مرغ، آب‌معدنی، گوشت، سیب‌زمینی، پیاز، آرد، حبوبات، کالاهای سردخانه‌ای، لوازم و تجهیزات آشپزخانه، امکانات و تجهیزات اقامتی و فرهنگی و غیره ازجمله کالاهایی است که توسط این کاروان برای پذیرایی از زائران و عزاداران حسینی (ع) ارسال می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت اسکان موکب حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) آستانه‌اشرفیه گفت: این موکب با ظرفیت اسکان روزانه یک هزار نفر و باهدف خدمات‌رسانی از عزاداران اربعین حسینی (ع) فعالیت خود را از هجدهم مهر ماه در شهر نجف اشرف آغاز خواهد کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آستانه‌اشرفیه با اشاره به میزان فعالیت موکب آستانه‌اشرفیه در کشور عراق بیان کرد: این موکب به مدت ۱۰ روز نسبت به پذیرایی و ارائه خدمات به زائرین اقدام کرده و روزانه حدود ۱۲ هزار نفر از زائران تحت پوشش خدمات رفاهی این موکب قرار بگیرند.

رمضانی با تأکید بر حضور فعال جوانان شهرستان آستانه‌اشرفیه در موکب این شهرستان افزود: امسال تعداد ۸۰ نفر از عوامل موکب نظیر آشپز، کمک‌آشپز، راننده، نیروهای خدماتی و تخصصی، نیروهای فرهنگی و غیره در موکب حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) شهرستان آستانه‌اشرفیه در نجف اشرف فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2