لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73372 شناسه خبر: 73372

ضرورت آموزش‌های نوین برای پیشرفت آتش‌نشانی

فرماندار آستانه‌اشرفیه در مراسم تجلیل از آتش نشانان شهرداری آستانه اشرفیه لازمه پیشرفت در آتش‌نشانی را برگزاری دوره‌های آموزشی دانست و گفت: برای پیشرفت در هر حوزه‌ای باید امکانات در آن افزایش و آموزش نوین داده‌شده و دوره‌های متعدد برگزار شود که در این خصوص گام‌های مؤثری برداشته‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از آتش نشانان شهرداری آستانه اشرفیه با بیان اینکه آتش نشانان در همه عرصه ها یاور مردم و مسئولان بودند، اظهار کرد: آتش نشانان عاشقان واقعی جامعه بوده و با فداکاری های خود عشق را معنا کرده و در هنگام بحران و آتش سوزی ها یاور مردم و مسئولان هستند.

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به سختی های کار آتش نشانی گفت: آتش نشانی شغل بسیار سخت و خطرناک هست زیرا در همه شرایط باید اتش نشانان آمده جنگ با شعله های سوزان آتش بوده و جان خود را به خطر بی اندازند ولی اگر عشق در هر کاری توام شود تمام سختی ها از بین می رود.

وی با اذعان به اینکه آتش نشانان شهدای بسیاری را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده اند، تصریح کرد: در طول تاریخ انقلاب و دوران دفاع مقدس آتش نشانان با فداکاری های خود در هنگام بحران و در حمله موشکی رژیم بعث به منازل مردم شهدای بسیاری را تقدیم نظام کرده و نمونه بارز این فداکاری ها در ماجرای فرو ریختن ساختمان پلاسکو است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید بر وجود نیروی متخصص آتش نشان در آستانه اشرفیه گفت: خوشبختانه شهرستان آستانه اشرفیه دارای نیروهای آتش نشانی متخصص کارآمد و زلزله است است که در هنگام بحران و آتش سوزی با حضور به موقع خود باعث ایجاد کمترین خسارت به محل آسیب دیده می شوند.

حیدری با اشاره به جایگاه ایران در جهان در حیث بحران ها افزود: گیلان پنجمین استان در کشور و ایران دهمین کشور در دنیا به لحاظ آسیب های طبیعی و بحران ها که این امر نقش آتش نشان ها را بسیار با ارزش و مهم می کند.

وی لازمه پیشرفت در اتش نشانی را برگزاری دوره های آموزشی دانست و افزود: برای پیشرفت در هر حوزه ای باید امکانات در آن افزایش و آموزش نوین داده شده و دوره های متعدد برگزار شود که در این خصوص گام های موثری برداشته شده است.

تلاش برای سازمان شدن آتش نشانی در آستانه اشرفیه

شهردار آستانه اشرفیه در این مراسم با بیان این که در تلاشیم تا آتش نشانی در آستانه اشرفیه به سازمان تبدیل شود اظهار کرد: ما در آستانه اشرفیه ظرفیت بسیار خوبی در حوزه آتش‌نشانی و نیروهای متخصص داریم که با برگزاری جلسات متعدد در تلاشیم تا این واحد را به سازمان تبدیل کرده و از مزایای آن استفاده کنیم.

محمد دانش شکیب با اشاره به وظایف اتش نشانی در جامعه گفت: آتش‌نشانان طلایه‌داران عروسی عشق و خدمت بوده و در هنگام سختی ها در مواقع ضروری نقش بسیار مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند که باید از بهترین امکانات رفاهی برخوردار شوند.

تلاش اعضای شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه جهت ارتقا امکانات آتش نشانی

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه در این مراسم با بیان اینکه مسئولان باید قدردان زحمات آتش نشانان باشند، اظهار کرد: اتش نشانی شغلی بسیار حساس در جامعه است که باید به آن توجه شده و از بهترین امکانات در حوزه اطفا حریق برخوردار شوند.

اسماعیل تیغ نورد جلالی با اذغان به اینکه آتش نشانان نیروهای جان برکف جامعه هستند، گفت: در آتش سوزی اخیر چند باب منزل مسکونی در آستانه اشرفیه امکانات لازم برای مهار آتش به لحاظ اطفائی وجود نداشت و آتش نشانان جان برکت در این شهرستان با فداکاری های بسیار مانع از گسترش آتش به دیگر منازل اطراف شدند.

وی با اشاره به تلاش اعضای شورا برای ارتقا امکانات آتش نشانی بیان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر تمام اعضای شورا در تلاش اند تا هر چه سریعتر امکانات آتش نشانی در شهرداری آستانه اشرفیه را با توجه به ساختمان های با ارتفاع های بلند، افزایش داده تا آتش‌نشانان در هنگام مهار آتش با مشکلی روبرو نشوند.

وظیفه آتش‌نشانان فقط مهار آتش نیست

رئیس ایستگاه آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه نیز در این مراسم‌ با بیان اینکه آتش‌نشانی شغلی بسیار حساس و جزو مشاغل سخت است، اظهار کرد: عده‌ای فقط به درآمد هرچند کم آتش‌نشانان توجه داشته و آن را شغل بسیار راحت می‌پندارند درحالی‌که تحمل یک دقیقه شعله آتش برای این افراد بسیار سخت است ولی آتش‌نشانان برای مهار آتش حتی چندین ساعت نزدیک شعله‌های آتش بوده تا بتوانند آن را مهار کنند.

بهزاد رسولیان با اشاره به حضور به‌موقع آتش‌نشانان در محل آتش‌سوزی گفت: هر چه بتوان سریع‌تر آتش‌نشان‌ها خود را به محل حادثه برساندند آسیب واردشده به آن بسیار کم بوده و خسارت کمی به مردم وارد می‌شود که خوشبختانه در ۷۴ مورد آتش‌سوزی در آستانه‌اشرفیه شاهد این اتفاق بودیم.

وی با اذعان به اینکه وظیفه آتش‌نشانان فقط مهار آتش نیست، تصریح کرد: آتش‌نشانان در هنگام بحران به‌مانند زلزله، تصادفات و سیل نقش بسیار مهمی داشته و با آموزش‌هایی که می‌بینند می‌توانند بسیار به کاهش خسارت کمک کنند.

رئیس ایستگاه آتش نشانی آستانه اشرفیه با اعلام میزان عملکرد آتش نشانی در این شهرستان در امسال کفت: امسال هفتاد و چهار مورد اطفا حریق منزل، پانزده مورد انباری، چهل و پنج مورد تصادفات امداد و‌ نجات، اطفا حریق باغ و جنگل ۱۵۲مورد و اطفا حریق وسیله نقلیه بیست و یک مورد بوده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2