لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=72547 شناسه خبر: 72547

آستان‌خبر گزارش می‌دهد

ماجرای رو شدن چک و ناظر بودن عضو شورا در شرکت

حسین دوست جلالی با اشاره به پیگیری رئیس شورا در خصوص خرید شهرداری از وابستگان درجه یک خانم محمد دوست، گفت: ما در این هفته دو فقره چک شانزده میلیون تومانی و سه میلیون تومانی را به عنوان یکی از اسناد رو کردیم و از ایشان درخواست دارم سر قول خود مانده و استعفا دهند زیرا در نامه ای که معاون عمرانی استاندار به تمام شهرها ابلاغ کردند خرید شهرداری از وابستگان درجه یک اعضا شورا خلاف بوده و طبق قانون ایشان باید استعفا دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حسین دوست جلالی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات شهرداری با بیان اینکه برخورد با فساد باعث ایجاد آرامش در جامعه شده است، اظهار کرد: برای مقابله با فساد نباید جناحی نگاه کرد، زیرا فساد در هرجایی باید با آن برخورد شود که خوشبختانه رئیس قوه قضائیه به طور قاطع دارد با این امر مقابله می کند.

وی با اشاره نقش مبارزه با فساد در پیشرفت اهداف شهرستان و کشور گفت: مردم به اعضا شورا رای دادند تا حافظ منافع شهرستان بوده و برای آبادانی شهر کمک کنند به همین دلیل نباید برای مبارزه با فساد منتظر قوه قضائیه باشیم و خودمان باید از همین جا مبارزه با فساد را شروع کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه اعضا شورا نباید از مقام خود سواستفاده کنند، تصریح کرد: خانم محمد دوست هفته قبل اعلام کردند که اگر ثابت شود شهرداری از بستگان درجه یک بنده مصالح خریداری کرده بنده استعفا می دهم و‌ ما در این هفته دو فقره چک شانزده میلیون تومانی و سه میلیون تومانی را به عنوان یکی از اسناد رو کردیم و از ایشان درخواست دارم سر قول خود مانده و استعفا دهند.

دوست جلالی با تاکید بر اینکه مصالح فردی نباید بر مصالح شهری ترجیح داده شود بیان کرد: بعد از انتخابات هئیت رئیسه خانم محمد دوست گفتند مصالح فردی نباید بر مصالح شهری ترجیح داده شود ایشان فقط خوب حرف می زنند ولی در عمل به گونه ای دیگر عمل می کنند.

وی با اشاره به پیگیری رئیس شورا در خصوص خرید شهرداری از وابستگان درجه یک خانم محمد دوست، گفت: در نامه ای که معاون عمرانی استاندار به تمام شهرها ابلاغ کردند خرید شهرداری از وابستگان درجه یک اعضا شورا خلاف بوده و طبق قانون ایشان باید استعفا دهند در غیر این صورت از رئیس شورا درخواست مسئله را به طور قانونی دنبال کنند.

عضو شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه اعضا شورا باید به قول خود عمل کنند، تصریح کرد: خانم محمد دوست شما گفتین اگر سندی رو شود بنده استعفا می دهم و‌ ما هم سند رو کردیم حال اگر شما قصد استعفا نداشته و زیر حرف خود زدید ما از طریق مراجع قانونی پیگیر خرید شهرداری از بستگان درجه یک شما هستیم.

نرجس محمد دوست در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه در پاسخ به صحبت های مطرح شده توسط حسین دوست جلالی با بیان اینکه اعضای شورا نباید باعث ایجاد جو متشنج در شهر شوند، اظهار کرد: قانون فصل الخطاب ما بوده و باید همه بر اساس قانون عمل کنند و اگر بک عضو شورا خلافی را خواسته یا ناخواسته انجام داده است آن را از مراجع ذیرصلاح پیگیری کنند.

وی با اشاره به ایرادات وارده به دوره ریاست اقای نجفی، گفت: بنده در دوره ریاست اقای نجفی ایرادات زیادی را به ایشان وارد دانستم ولی بدون رسانه ای کردن و متشنج کردن جو شهر از مراجع ذیرصلاح خواستار پیگیری شدم.

عضو شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه عضو‌ شوا چک را وسیله ای برای تهدید اعضا قرار دهد، تصریح کرد: در اولین جلسه علنی شورا دوستان گفتند به خانم محمد دوست بگین اگر در جلسه شرکت نکند این چک‌را رسانه ای کرده و ایشان باید استعفا دهند، استفاده ابزاری از چک برای تهدید به استعفا کار بسیار زشتی بوده و باید از مراجع ذیرصلاح این مسئله رسیدگی شود که آیا بنده خلافی کرده ام یا خیر.

محمد دوست با بیان اینکه شرکت مصالح ساختمانی محمد دوست از قبل شورا شدن بنده درست شده است، افزود: بیشترین بار مالی این شرکت در دوره چهارم شورا و در دوره شهرداری آقای شفیعی بوده است و‌ مثل بقیه افراد نبودن بعد از دوره شورا کارهای دیگر بکنم.

وی با اشاره به نقش ناظر بودن در یک نهاد گفت: یک عضو شورا ناظر در شرکت توسعه حرم بوده است صرفا ناظر، چطور بعدا از آن شرکت پاداش دریافت می کند و وقتی بنده و آقای تربیعی نامه میزنیم هیچ توجهی به آن ندارد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2