لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68055 شناسه خبر: 68055

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس خبر داد

نبود سیستم مبارزه با قاچاق و ارز در کشور

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس گفت:‌ آنچه که کاملاً از آمارها و ارقام مشهود است این است که با تمام تلاش‌هایی که انجام می‌شود در حال حاضر سیستم کارآمد و استراتژیکی در داخل کشور جهت مبارزه جدی و اصولی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در کشور وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدحسین قربانی اظهار کرد:‌ گزارش کمیته ساماندهی نرخ ارز که متشکل از اعضای کمیسیون‌هایی همچون کمیسیون اقتصادی،‌ برنامه‌وبودجه و کمیسیون‌های مرتبط دیگر است پایان فروردین به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس افزایش نرخ ارز را عامل ایجاد تورم خواند و بیان کرد:‌ در این خصوص تاکنون برنامه مشخصی پیاده نشده است و باوجود همه تلاش‌های دولت‌ و مجلس برای ساماندهی و کنترل بازار ارز همچنان ‌شاهد افزایش افسارگسیخته آن هستیم.

وی با تأکید بر اینکه افزایش تورم به طبقات پایین جامعه آسیب می‌زند گفت:‌ باور همه ما این است که با همکاری تمام دستگاه‌ها، دولت و مجلس می‌توان ثبات مطلوب را به بازار آشفته ارز کشور که خسارت‌های فراوانی به تولید و اشتغال وارد کرده است برگرداند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس تصریح کرد:‌ امروزه بحث قاچاق کالا و ارز در همه ابعاد خود ضررهای بسیار جدی به تولید ملی وارد کرده است بنابراین برای مبارزه جدی و اصولی با این معضل باید حاکمیت نظام از تمام توان و ظرفیت‌های قانونی خود استفاده کند.

وی به لزوم مبارزه جدی با پدیده قاچاق اشاره کرد و گفت:‌ آنچه کاملاً از آمارها و ارقام مشهود است این است که با تمام تلاش‌هایی که انجام می‌شود در حال حاضر سیستم کارآمد و استراتژیکی در داخل کشور جهت مبارزه جدی و اصولی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در کشور وجود ندارد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: ‌بر طبق آمارهای رسمی هم‌اکنون ارزش کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می‌شود ۲۰ میلیارد دلار اعلام‌شده است اما ما باور داریم که عمق فاجعه بالاتر از این‌هاست به‌طوری‌که این میزان به بالای ۵۰ میلیارد تومان نیز می‌رسد.

قربانی با بیان اینکه باید کنترل و نظارت بیشتری در مبادی رسمی کشور اعمال شود گفت:‌ مجلس در تلاش است از تمام ظرفیت‌های قانونی خود در جهت مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز استفاده کند که البته برای نیل به این هدف بزرگ اما دست‌یافتنی، همکاری قوای سه‌گانه الزامی‌ است.

وی عزم مجلس برای ریشه‌کنی پدیده قاچاق کالا در سال ۹۷ را بسیار جدی اعلام کرد و افزود:‌ برای حمایت همه‌جانبه از تولید ملی در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری تنها انسداد مرزها نمی‌تواند مؤثر واقع شود بلکه ارتقاء کیفیت محصولات داخلی برای جلب اعتماد عمومی باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد:‌‌ برند سازی و ارتقاء کیفیت در حقیقت به‌عنوان شناسنامه کالای ایرانی عمل خواهد کرد به‌طوری‌که نه‌تنها در بازار داخلی بلکه حتی در بازارهای خارجی نیز اقبال به خرید کالای ایرانی افزایش می‌یابد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:‌ نگاه مجلس برای حمایت از تولید ملی، اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به تولیدکنندگان است و اعتقاد دارد تنها با اعمال چنین برنامه‌هایی می‌توان حرکت مثبت و مطلوبی در جهت حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال انجام داد.

وی به یکی از موضوعات مهم در حوزه سلامت کشور نیز اشاره و بیان کرد:‌ سالانه در حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان به‌عنوان حق درمان از مشمولان بیمه تأمین اجتماعی گرفته می‌شود که باید الزاماً تنها در بخش‌های پزشکی،‌ مباحث مربوط به درمان و سلامت کشور هزینه شود.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد:‌ در حال حاضر حدود ۴۲ میلیون نفر در کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند که بر طبق دستورالعمل‌های تدوین‌شده هرکدام از بیمه‌شدگان باید معادل ۲۷ درصد حقوق خود را برای پرداخت حق بیمه اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه از این ۲۷ درصد الزاماً به میزان ‌۹٫۲۷ درصد باید برای حوزه درمان هزینه شود گفت:‌ در حال حاضر از ۲۱ هزار میلیارد تومانی که از مشمولان بیمه تأمین اجتماعی اخذ می‌شود تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان آن در حوزه درمان هزینه می‌شود که باید هرچه سریع‌تر این روند اصلاح شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2